Our Blog

GrupMedika-Balat1Grup Medika yıllardır Bursa’da faaliyet gösteren, köklü ve güvenilir bir firma. Bu yüzden firmanın yeni polikliniğinin iç mimari tasarımını yaparken firmanın kimliğini koruyan, tasarım kurgusu ile firmanın yarattığı kaliteye değer katan yalın, konforlu ve farklı tasarım anlayışı benimsendi.

Hiyeldaim olarak projede iç mimari projesinde ve uygulama alanında yer alındı. Bir sağlık mekanında en önemli durumlardan biri mekanın her türlü duruma karşı hazırlıklı olmasıdır. Uygulama sürecinde mekanın altyapısında sistemin uzun süre zarar görmeden çalışmasının sağlanması ve sistemde problem oluştuğunda mekan kullanımının zarar görmeden fonksiyonuna devam edebilmesine önem verildi.

Grup Medika’ya girdiğinizde sizi giriş koridoru ve banko karşılıyor. Banko, bekleme alanı ve giriş aynı mekanda yer alsa da bir sağlık polikliniğinin dağılım yerini oluşturan giriş bekleme alanları ve hastanın sirkülasyon alanları özelleştirilerek, birbirinden ayrılıyor.

Giriş alanında mekanın giriş yolu ve bekleme alanı tavan ve zeminde kullanılan malzemeler ile farklılaştırıldı. Bekleme alanında uzun süreli oturuma uygun mobilyalar kullanıldı. Ziyaretçilerin konforu düşünülerek bekleme alanı şarj üniteleri ve okuma alanları oluşturuldu ve çocuk hastalar için oyun alanı tanımlandı.

Mekanın genelinde kullanıcı sirkülasyon akışı zemin çizgileri ile yönlendirildi. Zemin çizgilerinde kullanılan renk farklılıkları kullanıcıyı gitmek istediği yere yönlendiren iz olarak kullanıldı.

Muayene odalarında şeffaflığı ve ferahlığı sağlayabilmek için kullanılan cam bölmelerde oda numaralarının ifade edilebilmesi ve aynı zamanda mahremiyetin de sağlanması için oda numaralandırma sistemi büyük ebatta rakamların cam üzeri kumlanması ile yapıldı. Muayene odalarında acil çağrı butonları, tutunma barları gibi detaylar ile konforu arttırıldı. Ahşap kapılarda kullanılan farklı kasa rengi ile hastaların kullanımına açık olan alanlar tanımlandı. Odyoloji odasında doğru akustiği elde edebilmek için özel kumaşlar kullanıldı. Göz Kliniğinde black-out perdeler kullanılarak muayene için uygun olan %95’in üzerinde karanlık ortam sağlandı.

Kullanılan malzemelerin dengesi ile mekanın genel steril havası ve konforu sağlandı, keyifli ve canlı bir poliklinik oluşturuldu.

Proje Ekibi:

İç Mimari Tasarım ve Uygulama: Hiyeldaim İç Mimarlık & Tasarım

Mekanik Projesi Uygulama: Berk Mekanik

Elektrik Projesi Uygulama: İlim Mühendislik

Mobilya: NURUS

Mobilya Uygulama: Gökşen Mobilya

Aydınlatma Uygulama: Elektrona

Zemin PVC ve Tavan Uygulama: Alkent

Duvar, Alçıpan ve Boya Uygulama: Mel Dekorasyon

Metal İşleri: MUSE Metal Teknolojileri

Perde ve Kumaş İşleri: Nezih Bağcı

Kapı İşleri: Etoile – Üçcan Yapı

Comments ( 1 )

 • DerekGuict says:

  For instance research demonstrates that at United States of america, there was a excellent change in biblical counselling after the 1960s Civil Rights movement and perception and condition of the minority greatly changed in the nation So, as soon as you are doing your assignment you should be aware you have put all required information regarding your own research. A student searching for quality financial research papers ought to go to a company with a great reputation on filing its job punctually.
  Students using a copywriting service ought to know about a couple things before deciding on a service. Internet isn’t only alternative method to conventional procedures of music distribution, but additionally a wonderful prospect for artists and music-recording businesses to expose those products to broad public. The writing service should additionally have a guarantee that all work is original and distinctive from a number of other content.
  A writer is necessary to take the ideas mentioned in the outline and expound them. Writing a thesis statement demands great intelligence from the surface of the essay writer as it ought to specify the fundamental notion of the novel. Writing an article is a tough problem to perform to get a student and also for a standard man who doesn’t possess the specific understanding of the terminology and the grammar that ought to be utilised in an essay.
  You ought not worry because our faculty essay writing company is the best source to buy college essay services that are perfectly tailored. Apparently, a badly written article reflects the sort of support which you offer.
  Every story should have conversation. It is the chief portion of the prewriting procedure of an essay.
  Aside from this it’s likewise important or a writer to have the particular comprehension about the subject of the essay so that he doesn’t need to manage any trouble in the future when writing the essay. Before writing really good post, you need to clearly understand what kind of article he or she’s meant to write whether it’s a journalism article, professional article, review article or post for a blog since each one of these kinds of articles have their private specified writing styles. This primer about the best way to compose an article sheds light on the procedure and enables the author get organized.
  i need help writing a paper for college

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *